Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

İyi günler, merhabalar. İsmim Salih Erbulak. Geçen günlerde Ekşioğlu İnşaat Karasu'dan bir daire aldım, arkadaşlar bununla ilgili bir yazı yazmamız istediler, onun üzerine bende karasu evleri için yazlık alma sürecinin nasıl başladığını özet olarak anlatayım dedim. Bizim ailecek Sakarya Karasu evleri ile tanışmamızın hikayesi, üst komşu sayesinde başlamıştı. Fakat yıllardır vardı aslında bu hikaye. Üst komşum 2012 yılında ekşioğlu karasu evlerinden bi daire satın aldı. O zamanlarda bile konuşuyorduk, gidelim bakalım diye. Ben işlerimi ayarlayamadığımdan gidemedim, fakat üst komşum gitmiş. Hatta gezmeye, öyle bir daireleri görmeye diye gitmişti, akşam geldiğinde kapıyı çaldı, bir baktım elinde Ekşioğlu İnşaatın sözleşmesi var. Daireyi almış bile. Hatta yalan olmasın 49 bin liraya almıştı sanırım. Bana da söyledi, çok güzel mutlaka git,  karasu evleri gerçekten çok güzel falan diye ama, ben birazcık yavaştan aldım işin gerçeği. Yanlış hatırlamıyorsam zaten komşum Rıza 2012 mart ayı gibi almıştı Karasu Ekşioğlu'ndan dairesini. Sonra hep beraber üst komşunun Karasu'dan aldığı yazlığa gitmeye karar verdik, ailecek yani.Ben daha önce karasu evlerini görmüştüm ama böyle yakından görmek bir başkaymış. Karasu'ya gittik, Rıza'nın daireyi bulduk. Yeşil Vadi sitesinden almıştı. Benim zaten çocuklar başımın etini yemeye başladılar, bizde alalım diye. Eve yerleştik, sonra çocuklar hemen sitenin havuzuna girdiler, biz de Rıza ile denize gittik. Ya Karasu'nun denizinin bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum. Gerçekten tertemiz bir suyu var. Ondan daha önemlisi o kadar güzel bir kumsala sahip ki... Daha önce gitmediyseniz, mutlaka gidin derim.
Neyse akşamı ettik, eve gittik. Bir yandan komşularım diğer yandan ailem hanım ve çocuklar, illa Ekşioğlu inşaat'a gidelim, karasu evleri projelerini görelim diye tutturdular. Hatta varsa Rıza'nın olduğu site Ekşioğlu Yeşil Vadi sitesinden alalım diyorlar. Tamam dedim, yarın gider bakarız. Sabah erkenden çocuklar uyandırdılar beni, baba hadi dairelere bakacağız diye. Kahvaltımızı yaptık, ailecek kalabalık bir şekilde Ekşioğlu İnşaat'ın Karasu ofisine geldik. Hemen çalışan arkadaşlardan biri ağırladı bizi, ona da özet olarak durumu anlattım. Daireler gezmeye başladık, bizim çocuklar İlksan sitesini çok beğendiler. Aslında Ekşioğlu Yeşil Vadi sitesinden düşünüyorduk ama, İlksan Sitesini görünce gerçekten bende çok beğendim, oradan almaya karar verdik. Ofise ödeme şekillerini konuşmaya gittik, herşey iyi çok güzel fakat ödeme şekilde 10 bin TL gibi bir açığım kalıyordu. 52.000 TL ye Harika bir daire için anlaştık ama işte parayı denkleştiremedim bir türlü. Aslında bir arabam vardı, onu satacak olsam her türlü alırdım ama arabayıda satmak istemedim. İşin özeti, o gün o daireyi alamadan geri döndük. Ailem de çok üzüldü, bende çok üzüldüm ama bir kaç gün düşünmeye ihtiyacım vardı, ödemelerdeki problemi çözebilmek için. Ertesi gün İstanbul'a döndük. İş güç derken tabi karasu evleri aklımızdan çıktı. Aradan yıllar geçti, 2016 yılının Kasım ayında, tekrar Karasu'ya gidip bu sefer kesin olarak o yazlıklardan bir tane alacam dedim kendi kendime. Çıktık yola. Karasu'ya geldiğimizde gözlerime inanamadım. Bu kadar kısa zamanda böyle değişim nasıl olabilirdi? Sanki Sakarya Karasu'yu baştan aşağı yenilemişler. Gerçekten inanamadım...
Neyse biraz gezdikten sonra  Ekşioğlu İnşaatın ofisine gittik, tabi bir sürü yeni proje gelmiş, herşey değişmiş. İşin ilginci benim 52.000 TL ye alacağım daire, şu an 135.000 TL olmuş.. O kadar pişman oldum ki anlatamam. Üstelik 10.000 TL ye sebep alamamıştık, arabayı satmamıştım. Keşke satsaydım arabayı. Neyse bu sefer aynı hatayı yapmayacağıma söz vermiştim kendime. Gezdik, güzel bir daire beğendim. Zamanında almadığım için şu an ilk geldiğim zaman ile kıyaslarsak iki katından fazla para verip aldım. Ama biliyorum 1 sene sonra bu fiyatlarda çok komik olacak. Ben hem yatırım olsun hem de Ekşioğlu karasu evlerinde daireniz olsun diye aldım. Hem tatil yapacaz, hem de kenarda güvencemiz olsun. Karasu evleri gerçekten çok güzel, başta Ekşioğlu İnşaat olmak üzere herkese çok teşekkür ederim..