Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Karasu Emlak    

Sakarya’nın Karasu ilçesi denince akla ilk gelen şey, tatil bölgesi olmaktadır. Özellikle İstanbul’dan çok ciddi anlamda misafir çeken Karasu, tatilcilere ev sahipliği yapıyor. Kışın 70 bin olan nüfusu, yazın aylık 800 bin olabiliyor. Tabi Karasu sadece yazlık bölge değil aynı zamanda 2015 yılından sonra ciddi manada yatırım bölgesi haline de geldi diyebiliriz. Böylelikle karasu emlak piyasasını tutmak mümkün olmuyor. Sakarya Karasu’da ortalama haftalık 200 adet mülk satışı gerçekleşmektedir. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, özellikle 2015 yılından sonra, yani Karasu’ya yapılacak olan yatırımlar açıklandıktan sonra çok ciddi anlamda yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Üstelik sadece yerli değil, bir o kadar da yabancı yatırımcılarında akın ettiği bu zamanlarda karasu emlak piyasası her gün değişiyor diyebiliriz. İlk başlarda sadece yazlık amaçlı kullanılan Karasu şuan çok farklı konuma erişmiş durumda. Neredeyse her ay daire fiyatları artıyor diyebiliriz. Bunun elbette bir çok sebepleri var.
Bir kere Karasu İstanbul’a yakınlığı ile zaten yıllardan beri İstanbul’un arka bahçesinde ki cennet olarak adlandırılıyordu. Ortalama 2 saat gibi bir süre içerisinde yazlıkçılar Karasu’ya gidip tatillerini yapabiliyorlar. İstanbul’a yakın olması da dediğimiz gibi Karasu’nun cazibe merkezi olmasında büyük bir etki yaratmıştır. Fakat son zamanlarda sadece yazlık amaçlı değil aynı zamanda yatırım amaçlı olmasının da başlıca sebeplerinden birkaç tanesi, Özellikle Karasu Liman projesi ve İstanbul’da yapılan 3.köprü bağlantı yollarının Karasu’dan geçmesidir. Böylelikle şuan İstanbul’a 2 saat olan mesafeyi karayolu ile 1 saate, denizyolu ile 45 dakika gibi bir mesafeye düşürüyor. Aynı zamanda Karasu’da planlanan 80 bin istihdam sağlayacak fabrikalarında kurulması an meselesi. Elbette hal böyle olunca karasu emlak piyasası her gün değer kazanmaya devam ediyor. Bu hadiselerden elbette Karasu’da yazlığı olanlar çok memnunlar. 2013-2014 yıllarında ortalama 50-60 bin TL ye, güzel havuzlu bir sitede daire sahibi olmak mümkündü. Fakat şuan karasu evleri 120 bin TL gibi fiyatlardan başlıyor diyebiliriz. Özet geçecek olursak, tahminlerimize göre Sakarya Karasu’ya yapılan yatırımlar 2017 yılında tamamen faaliyete geçecektir. Yani 2017 yılından sonra Karasu’dan mülk sahibi olmak isteyenlerin ceplerinden çok daha fazla para çıkacağı garantidir. Siz de ufak birikimlerinizi yatırıma çevirmek istiyorsanız, sizlere karasuda emlak araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.
Karasu'da yatırım yapmayı düşünenleri ise Ekşioğlu İnşaat'a davet ediyoruz. Yılların vermiş olduğu güven ile sadece Karasu'da 15 binden fazla aileyi daire sahibi yapmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. 1994 yılından beri Sakarya Karasu'da yapılarımız hızla devam etmektedir. Sizde kazanmak, aynı zamanda güzel bir yazlık sahibi olmak istiyorsanız, bizlere ulaşabilirsiniz..