Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Karasu Evleri

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir yer var. Sakarya Karasu.. İstanbul'un arka bahçesinde ki saklı cennet olan Karasu'da gerçekten yok yok. Doğal güzellikleri yanı sıra yazlık olarakta çok ilgi gören karasu evleri, tatilcileri kendisine çekmeyi başardı. Hatta son zamanlarda çok cidd ilgi odağı olmayı da başardı desek yeridir. Sakarya Karasu'da bildiğinizgibi 28 km boyunca kumdan plaj var. Avrupa'nın en büyük 2. plajına sahip olan karasu evleri, hem tatil hem yatırım diyerek adından sıkça bahsettiriyor.
Neden Karasu'da yatırım diyecek olursak aslında uzun uzun anlatabiliriz ama özet olarak şunları söyleyelim. Karasu'da şuan yapımı devam eden Liman projesi mevcut. Karasu'da yapımı devam eden Liman projesi tamamlandıktan sonra İstanbul-Karasu arası ortalama 45 dakika mesafeye düşecek. Kartal-Yenikapı'dan feribota bindikten sonra direk Karasu'da inebileceksiniz. Bu da yatırımcıları bir hayli heyacanlandırıyor. Elbette bununla kalmıyor. Aynı zamanda yine İstanbul'da yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim köprüsü tamamlandıktan sonra İstanbul-Karasu arası ortalama 1 saat gibi bir mesafeye düşecek. Sebebi ise 3.köprü yolunun Karadeniz Sahil yolu Karasu'dan geçmektedir. İstabul ile Karasu'nun mesafesi kısalacağı için bu da karasu evlerini çok ciddi anlamda etkilemektedir. Bildiğiniz üzere şuan İstanbul ile Karasu arası ortalama 2 saat gibi bir zaan sürmektedir. İstanbul'dan çıktıktan sonra tam olarak 180 km sürüyor Karasu'ya varmanız. Fakat az önce bahsettiğimiz gibi köprü yolu tamamlandıktan sonra bu mesafe 90 km ye düşecek yani ortalama 50 dakika, 1 saat gibi bir mesafe Karasu'da olabileceksiniz. 
Karasu'da sadece yazlıkçılar değil aynı zamanda yabancı yatırımcılar da çok ilgi göstermeye başladı. Çünkü Karasu'da 2013 yılında 50 bin TL ye satılan bir daire şuan ortalama 120 bin TL gibi rakamlara ulaştı. Yani karasu evleri gerçek manada çok fazla kazandırıyor ve kazandırmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bu arada karasu evleri diyince de akla ilk gelen firmalardan bir tanesi olan Ekşioğlu İnşaat'ı da unutmamak gerekiyor. 1998 yılınadan beri Karasu'da havuzlu konut inşaa eden ekşioğu inşaat adete Karasu'nun mimarlarından diyebiliriz. Sadece Karasu'da 15 bin adet projeye imza atan Ekşioğlu İnşaat ortalama yılda 1.500 konut yapıp teslim ediyor. Yani demek istediğimiz odur ki Ekşioğlu İnşaat'ın hakkını yememek gerekiyor. Karasu'da yapılan yatırımların boşa çıkmadığını bizlere ispat ettiler.
Karasu'da aynı zamanda yazımımzda da bahsettiğimiz gibi çok harika gezilecek yerler de mevcut. Acarlar Longozu ve Maden Deresi gibi mutlaka gezilmesi gereken ve turist akımına uğrayan yerlerde var.
Aynı zamanda Karasu'nun iklimi de adeta muhteşem diyebiliriz. Yazları çok fazla nem olmaz sebebi deniz olmasından dolayı. Kışları ise soğuk kendini çok fazla hissettirmez.
Karasu'da 2013 yılında kışın nüfus ortalam 55 bin ike, 2016 yılında 65 bine yükselmiştir. Elbette Karasu yazlık bir bölge olduğu için yazın nüfusu ortalama 700 bin e kadar yükseliyor.
Karasu evlerinden daire almayı düşünenler, Ekşioğlu İnşaat'a uğramalarını ısrarla tavsiye ederiz. Çünkü Ekşioğlu Karasu'da çok ciddi projelere imza atıyor ve karasu evleri kazandırmaya devam ediyor.
Karasu evlerinde her gün yatırımlara yenileri ekleniyor. 

2019 Yılında Karasu'da çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. Karasu'nun yolları ya da çevre düzenlemesi ile alakalı çalışmalar tam gaz devam ediyor. Özellikle Karadeniz sahil otobanını bitiminden sonra Karasu Evleri ile ilgili çok güzel gelişmeler bizleri bekliyor. Tabi bu haberlerin hepsi Karasu'da evi olanları yakından ilgilendiriyor.

Karasu evleri ile ilgili haberleri paylaşmaya devam ediyoruz. Sürekli bahsettiğimiz Karadeniz sahil otabanının bitimine sayılı günler kaldı diyebiliriz. İstanbul ile Karasu evlerinin mesafesi yarı yarıya düşecektir. Özellikle yazlık ya da daire almayı düşünenler için biraz daha hızlı davranmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü Sakarya Karasu genelikde, tüm dairelerde beklenen fiyat değişikliği ortalama %30 civarlarında. Ekşioğlu karasu evlerini yerinde görmek isterseniz ücretsiz servislerimizden yararlanabilirsiniz.