Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Genellikle insanların aklında karasu evleri ile alakalı uygun fiyatlı olması akıllarda kalıyor. Aslında doğru. Karasu evleri ucuz. 2013 yılında 55 bin TL olan daireler, 2016 yılında 120 bin TL ye ulaştı. Karasu evlerinin ucuz olmasının en büyük etkisi, Karasu'daki arsa fiyatlarının uygun olmasıdır. "Karasu evleri neden ucuz" sorusunun cevabı aslında budur. Fakat son zamanlarda karasu'ya yapılan yatırımlar, daire fiyatlarını epey yükseltmiştir.
Aslında işin gerçeği, şuan 110-150 bin TL bandında olan karasu evlerinin fiyatları, yapılan tahminlerimize göre 2017 yılından itibaren %50 daha artış gösterecektir. Bunun bir çok sebebi var elbet ama en başlıca sebeperi, İstanbul'da yapımı bitmek üzere olan 3.köprü yolunun Kardeniz sahil bağlantısının Karasu'dan geçmesidir. Bu sebeple, şuan İstanbul-Karasu arası 2 saat iken, 3.köprü tamamlandıktan sonra İstanbul-Karasu arası ortalama 50 dk-1 saat gibi bir süreye inecektir. Neredeyse İstanbul'un arka bahçesi diyebiliriz.
Onun yanı sıra, yine Karasu'da yapılan Liman çalışması karasuya en büyük değer katan etkenlerden bir tanesidir. Karasu Limanı tamamlandıktan sonra, Feribot seferleri başlayacaktır. İstanbul Kartal-Yenikapı'dan feribot seferleri başlayacaktır. Aynı zamanda Karasu Turizm bölgesi seçilmiştir. 
Başta söylediğimiz gibi aslında bunun bir çok etkisi mevcut. Bir çok sebebi var karasunun değerlenmesinin. Ama bizim tahminimiz 2017 den sonra karasu evleri neden ucuz diye sorular sorulmayacaktır. Fiyatlar çok ciddi anlamda yükselişe geçecektir. 
Siz de bu bağlamda karasudan yazlık almayı planlıyorsanız eğer, elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.