Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Karasu Evlerine Haberler

İsmim Turan Yiğit, 34 yaşındayım İstanbul’da ikamet ediyorum. Ekşioğlu İnşaat ile tanışmamın aslında epey bir geçmişi bulunuyor. Yazlık almayı düşünüyordum ve bu konu ile alakalı ciddi araştırmalarda bulunmaya başladım. Antalya’dan Bodrum’a kadar birçok yazlık bölgelere baktım fakat en çok dikkatimi çeken yer ise karasu evleri oldu. Yakın çevremden karasu ile alakalı çok şey duymaya başlamıştım, Karasu’nun sahilinden tutun havuzlu yazlıklarına kadar epey şeyler duymaya başladım. Tabi sonrasında hemen araştırmaya koyuldum. Karasu’ya daha önce hiç gitmemiştim ama en çok hoşuma giden hadise İstanbul’a çok yakın olmasıydı. Ortalama 2 saat gibi bir süre içerisinde Sakarya Karasu’ya gidilebiliyormuş mesela. Ben bunu bilmiyordum. Bu çok ilgimi çekti. Gerçekten İstanbul ile Karasu’nun arasındaki mesafenin çok az olması büyük bir avantaj. Sonrasında iş biraz daha ciddiye bindi diyebilirim. Bir gün karar verdim ve tek başıma arabama atladım Karasu’ya ziyarete gittim. Fakat aileme falan haber vermemiştim, önden gidip biraz gezmeyi planlıyordum. Gerçekten de 2 saat gibi bir süre sonrasında Sakarya Karasu’ya varmış oldum. İnanın ilk defa gitmiş olmanın verdiği pişmanlığı yaşadım desem yalan olmaz. Nasıl daha önce Karasu’yu fark etmedim diye kızdım kendime. Çünkü denizi gerçekten o kadar güzel ki, anlatamam. Sonu olmayan kumdan harika bir plaja sahip. Tabi gitmişken biraz araştırmak istedim. Zaten Karasu’ya geldiğinizde sürekli Ekşioğlu İnşaat karasu tabelalarını görüyorsunuz. Hemen her yerde Ekşioğlu İnşaat var diyebilirim. Biraz araştırdım mesela Karasu sahili tam 28 km uzunluğundaymış. Gerçekten harika.Onun yanı sıra hiç bilmediğim birkaç şey daha öğrendim.
Mesela  İstanbul’da biten 3.köprünün bağlantı yolları yani Karadeniz Sahil yolu Karasu’dan geçecekmiş. Buda İstanbul ile arasındaki mesafeyi 2 saatten 1 saate indiriyormuş. Yani şuan ortalama 180 km olan mesafe, yol tamamlandıktan sonra 85 km gibi kısa bir mesafeye düşüyormuş. Zaten bu haberi duyduktan sonra elim boş dönmesem mi diye düşünmedim değil hani J
Sonra bir an önce İstanbul’a dönüp hanım ve çocukları alıp acil karasu evlerine bakmanın vakti geldi diye düşündüm. Gelirken de biraz gezerek geldim, yol üzerinde İstanbul-Karasu bağlantı yolunun köprü ayaklarını da gerçekten gözlerimle görmüş oldum. İstanbul’a vardıktan 2 gün sonra ailemi de alıp hemen Karasu’ya yola çıktım. Tabi ki uğradığımız ilk durak Ekşioğlu İnşaat’ın ofisi oldu. Ekşioğlu’nda çalışan arkadaşlar bizle çok ilgilendiler gerçekten. Ekşioğlu City projesinde çok güzel havuz bakan bir 2+1 daire beğendik. Zaten niyetimizde almak vardı. Hemen sözleşmemizi yaptık. İstanbul’a daire sahibi olarak dönmüştük. Hepsinden daha güzeli tekrardan Ekşioğlu İnşaat yetkililerine teşekkür ediyorum, daha 1 TL ödemeden 1 hafta sonra evime eşyalarımı taşıdım ve artık bizde ailecek Karasu’lu olmuştuk.
Gerçekten hiç pişman değiliz ve karasu evlerini herkese tavsiye ediyoruz.