Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

 

Karasu Evlerine Yatırım

 


Son zamanlarda adını bütün yayın organlarında duyduğumuz bir yerden bahsedeceğiz. Sakarya Karasu. Sakarya Karasu evleri denince, akla elbette ilk olarak tatil gelmektedir. Çünkü 28 km uzunluğundaki plajı ile aynı zamanda havuzlu siteleri ile tatilcilerin ciddi anlamda dikkatini çekmeyi başardı. En büyük özelliklerinden diğer bir tanesi ise İstanbul'a yakın oluşudur. Ortalama 2 saat gibi bir mesafede İstanbul'dan karasu evlerine gidilebiliyor. Böylelikle günübirlik tatilciler de çok fazla talep gösteriyor. Sadece yazlık olarakta değil anı zamanda çok ciddi doğal güzelliklere de sahip Sakarya Karasu. Mağden deresi, longozu ve daha bir çok doğa harikası yere ev sahipliği yapıyor. Kışın ortalama 60 bin nüfusa sahip olan Karasu, yazın ise 600 Bin civarında seyrediyor. Peki son zamanlarda çok sık duyduğumuz diğer bir kelime ise karasu evlerine yatırım yapılır mı?
Karasu evlerine yatırım yapmak için aslında gerçekten o kadar çok sebep var ki, hangisinden başlayacağımızı bilemiyoruz. Öncelikle istatiksel yaklaşacak olursak, ortalama 2013 yılında 55 Bin TL ye satılan daireler şuan 120 bin TL.. Aynı zamanda bu artış çok ciddi şekilde yükselmeye devam ediyor. Bunun en başlıca sebeplerinden biraz bahsedelim..
İstanbul'da yapımı devam eden 3.köprü projesi. Evet en önemli sebeplerden bir tanesi de bu. İstanbul'da yapımı devam eden 3.köprü yani Yavuz Sultan Selim köprüsü tamamlandıktan sonra, şuan İstanbul ile arası 180 km, yani 2 saat olan karasu evleri, köprü tamamlandıktan sonra 90 km gibi bir mesafeye düşüp ortalama İstanbul-Karasu arası 1 saat gibi bir süreye düşecektir. Bu da elbette sadece tatil amaçlı yazlık amaçlı değil aynı zamanda çok büyük yatırım amaçlı bir yer haline gelmesini de sağlıyor.
Aynı zamanda Karasu'ya yapılan Liman Projesi
Liman projesi ise en büyük dikkat çeken yatırımlardan bir diğeri. Yapımım 2017'de tamamlanması beklenen Karasu Limanı, adeta karasu evlerine yatırım yapmanın diğer avantajlarından bir tanesi. Liman projesi tamamlandıktan sonra İstanbul-Karasu arası feribot seferleri de başlayacak. Böylelikle karasu evlerine yatırım yapanlar çok ciddi anlamda kazanacak diyebiliriz.