Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Karasu evlerine yatırım yapılmalı mı?

Adını hemen hemen bütün yayın organlarında duyduğumuz Sakarya Karasu hakkında biraz bahsetmek istedik. Karasu evleri denince akla genellikle yazlık daireler gelmektedir. Belki bir çoğumuz biliyoruzdur fakat biz yine de bahsedelim. Karasu, Sakarya'ya bağlı bir ilçedir. Tatil beldesi olarakta anlandırılır. Kışın nüfusu 50 bin civarında olan karasu, yazın ise bu rakam 650-700 binlere yükseliyor. Bir çok doğa güzelliğine sahip fakat hepsinden öte 28 km boyunca kumdan plaja sahip. Avrupa'nın en büyük 2.kumsalına sahip bir yer Sakarya Karasu. Karasu denizinde yerde taş bulmak zor diyebiliriz, tamamen ince kumdan oluşmaktadır. Elbette deniz ve böyle büyük güzel bir denizin olması tatil beldesi olmasında ki en büyük etken diyebiliriz. Zaten Karasu'nun İstanbul'a yakın olması başlı başına en büyük dikkat çeken faktörlerden bir tanesi. Nedeni ise, İstanbul-Karasu arası 180 km mesafededir. Yani İstanbul'dan çıktıktan ortalama 2 saat sonra karasu evlerine varabiliyorsunuz. Bu ve bunun gibi daha bir çok sebep sayabiliriz. Doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan bir belde karasu. Fakat hepsinden önce şunu söylemek istiyorum, Karasu evleri 2013 yılında inanılmaz bir değişikliğe adım attı. İstanbul'da yapımı tamamlanan Yavuz Sultan Selim köprüsü yani 3.köprünün bağlantı yollarının Karasu'dan geçeceği haberi 2013 yılında doğrulanınca bölgede inanılmaz şekilde hareket başladı diyebiliriz. 

Peki Neden?

İstanbul'da yapımı devam eden 3.köprünün bağlantı yolları bitikten sonra, Karadeniz sahil otobanı Sakarya Karasu'dan geçiyor. Buda İstanbul-Karasu arasındaki 180 km olan mesafeyi tam 90 km'ye düşürüyor. Yani 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde, İstanbul'dan çıktıktan sonra Karasu'da olabileceksiniz. Bu haber elbette sadece yerli halkımızı değil, yabancı yatırımcıları da ciddi anlamda harekete geçirdi. Artık Karasu sadece tatil beldesi değildi... Bununla da kalmadılar, Sakarya Karasu bölgesini Turizm Bölgesi ilan ettiler. Aynı Zaman'da büyük bir yatırım daha, Karasu'ya Feribot seferlerinin geleceğinin haberiydi. 

Şu an Karasu'da yapım çalışmaları devam eden Karasu Limanı, yine karasu evlerine çok büyük katkı sağlayacak gelişmelerden bir tanesi. Bununla birlikte, İstanbul Kartal-Yenikapı'dan direk Sakarya Karasu'ya feribot seferlerinin başlayacağı Haberide en önemli gelişmelerden bir diğeridir. 

Yani Karasu'ya ortalama 2017 sonlarına doğru, İstanbul'dan çıktıktan 1 saat sonra varabileceksiniz. Peki sadece bunlarla kalıyor mu? Elbette hayır. Şu an Sakarya Karasu'da tahmin edeceğinizden çok daha fazla yabancı yatırımcılar mevcut. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi sadece yazlık değil aynı zamanda çok büyük yatırım aracı haline geldi. Siz de karasu evlerinde yeriniz geç kalmadan almanızı ısrarla tavsiye ederiz.