Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Karasu Evlerine Yazılar

Merhabalar, İstanbul'dan yazıyorum bu yazımı sizlere. İsmim Tayfun gülen. Öncelikle şöyle başlayayım Karasu'nun adını çok fazla duymaya başlamıştık. Neredeyse mutlaka haftada bir birileri Karasu evleri hakkında konuşuyordu. Ya oradan biri yazlık almış, ya da onun tanıdığı almış gibi ama sürekli laflar geçiyordu. Elbette biz de merak edip laf aralarında soruyorduk nedir bu karasu neresidir diye. Mesai arkadaşım Ozan'a sordum bir gün burası nedir nasıl bir yerdir diye. Gerçekten o kadar güzel anlattı ki Karasu'yu gidip göresim gelmedi.
Sonra bir gün ailem ile görüşüp Karasu'ya gitme kararı aldık. Oradaki yazlıkları gidip yerinde görelim dedik. Ondan daha da önemlisi daha önce Karasu'ya hiç gitmemiştik. En azından Karasu evlerini de görürüz, gezeriz diye yola çıktık. Ortalama 2 saat gibi bir süreden sonra Karasu'ya varmıştık. İlk defa gitmeme rağmen gerçekten çok sıcak ve çok güzel bir yer gibi geldi bana. Gerçektende öyle. Karasu'nun plajı o kadar uzun ki gerçekten git git bitmiyor. Arkadaşlar söylemişlerdi 28 km boyunca kumdan plaj var diye ama abartıyorlar diye düşünüuyordum fakat abartmıyorlarmış. Gerçekten baya uzun bir kumsalı var. Gelmişken denize de girelim dedik elbette denizini de çok sevdim Karasu'nun. Daha öncesinde Karasu denizi ile alakalı çok dalgalı denize girilmiyor gibiş söylendiler de duymuştum fakat sanırım Karasu Belediyesi sahile 5 metrede bir dalgakıranlar yapmış. Yani neredeyse deniz adeta havuz gibi olmuş diyebiliriz.
Uzun lafın kısası biraz daha gezdikten sonra artık karasu evlerini görme vakti gelmişti. Elbette Karasu evleri denince direk aklımız Ekşioğlu İnşaat'a gitti. Hemen Karasu'da ekşioğlu inşaat'ın ofisini bulduk. Daireleri görmek istediğimizi söyledik. Çalışan arkadaşlar bizlere daireleri gezdirdiler. Daireleri gezmeye başladığımız andan itibaren çocuklar adeta çıldırdı diyebilirim. Çünkü siteler çok güzel, havuzlu ve gayet lüks. İnsanı gerçekten çok ciddi anlamda cezbediyor. Sonra istanbul'a doğru tekrar yola çıktığımızda bütün aile fertleri gerçekten çok üzgün bir şekilde İstanbul'a döndük. 
İstanbul'a geldikten sonra karasu evleri hakkında epey araştırma yaptım açıkçası. Anladığım kadarıyla Sakarya Karasu sadece yazlık değil aynı zamanda çok ciddi yatırım aracıymış. İstanbul'da yapımı tamamlanan 3.köprünün bağlantı yollarından bir tanesi Karasu'dan geçecekmiş. Böylelikle İstanbul-Karasu arası ortalama 1 saat gibi bir mesafeye düşüyor. Karasu'dan İstanbul'a döndükten 3 gün sonra tekrar ailemi alıp Karasu'ya gittik. Karasu'da Ekşioğlu İnşaat'a uğradık ve hemen bir tane daire anlaşması yaptık. Artık bizim de Karasu'da yazlığımız vardı. İlgilenen ve bizlere karasu evlerini tavsiye eden herkese sonsuz teşekkürler ediyorum.