Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Başbakan’dan 3.köprü açıklaması!

İstanbul’da yapımım devam eden 3.köprü yani Yavuz Sultan Selim köprüsünü inceleyen başbakan, yanına Ulaştırma bakanı B.Yıldırım ve İBB başkanı Kadir Topbaşı’da alarak 3.köprü şantiyesini havadan izledi. Yapılan açıklama sonucunda bağlantı yolları dahil olmak üzere 3.Köprü’nün 2016 yaz aylarında faaliyete geçeceğini bildirdi.
Yapılan açıklamada Başbakan Davutoğlu şöyle konuştu:
“Daha önce iki ayrı açılış planladığımız bir projeydi, ama şimdi,  bugün aldığımız bilgilerle Sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızla  birlikte şu hususta firma yetkilileriyle mutabık kaldık. Aradaki süre gittikçe kapanıyor. Köprünün devreye girmesiyle bağlantı yollarının devreye girmesi  arasındaki süre, bağlantı yollarındaki hızlı seyir dolayısıyla kapanıyor. Bu konuda yetkilileri de tebrik ediyorum. Dolayısıyla neredeyse arada birkaç ay gibi  bir süre kalıyor açılış bakımından.Şu ana kadar da projenin yüzde 88'i  gerçekleşti, gerçekleşme oranı yüzde 88. Dolayısıyla bağlantı yollarıyla köprünün  birlikte bu yaz içinde açılmasına, inşallah olağanüstü bir durum söz konusu  olmazsa, karar verdik. Köprü ve bağlantı yolları birlikte inşallah bu yaz içinde,  mümkün olan en erken vakitte İstanbulumuza, ülkemize kazandırılmış olacak”

Davutoğlu ve ekibinin bu açıklamaları özellikle İstanbul trafiği için büyük gelişme sağlarken, aynı zamanda yatırımcılar için de epey sevindirici bir haber değeri taşıyor. Özellike 3.köprü’nün bağlantı yollarından biri olan Sakarya Karasu’da elbette bu gelişmelere dahil. Şuan İstanbul-Karasu arası 180 km iken, köprü tamamlandığında yani bu yaz aylarında mesafe yarı yarıya azalıyor. Karasu satılık yazlıklara gün doğdu diyebiliriz. Bilmiş olduğunuz üzere daha önce de aktardığımız gibi, Karasu’nun 3.köprü bağlantı yolları bitmiş vaziyettedir. Bu arada Karasu’ya yaptığı yatırımlarla gündemden düşmeyen ve yatırımlarını hızla devam ettiren Ekşioğlu İnşaat’ı tebrik etmek gerekiyor. Daireleri inşa etmeye devam eden Ekşioğlu İnşaat yatırımcılara bir çağrıda bulunuyor.
“Fiyatlar çok daha fazla artacak, elimizi çabuk tutalım”
Karasu’dan daire alanlar gerçekten çok şanslı konumdalar. Bu yazdan sonra yani 3.körpü yapımım tamamlandıktan sonra 1 saat gibi bir süre içerisinde İstanbul’dan Karasu’ya ya da Karasu’dan İstanbul’a gidebilecekler. Yatırım yapmayı düşünenlere de Ekşioğlu İnşaat’ın çağrısını hatırlatmakta fayda var. Gün geçtikçe fiyatlar çok ciddi derecede artacaktır, özellikle son dönemlerde yabancı yatırımcıların Karasu’ya akın etmesinin de başlıca sebeplerinden elbette biri 3.köprü Karadeniz sahil bağlantı yolunun Karasu’dan geçiyor olmasıdır.