Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Karasu'da evi olan kazanıyor

Sakarya Karasu'dan yazlık düşünenler, daha doğrusu hem yazlık hem yatırım yapmayı düşünenler.. Yazımız sizlere. Karasu evlerinde gerçekten çok ciddi anlamda yatırım imkanları mevcut. Gün geçtikçe kazanmaya, kazandırmaya devam ediyor. Biz de diyoruz ki, küçük birikimlerinizi büyük yatırımlara çevirmek sizin elinizde. Öncelikle şuradan başlamak gerekiyor, yatırım yapmaya karar verdiniz mi? Eğer sorunun cevabı evet ise doğru yerdesiniz demektir. Herkes para kazanmak yatırım yapmak ister. Fakat bazı gelişmeleri iyi analiz etmek gerekir yatırım konularında. Fakat karasu evleri ile alakalı, gerçekten kimsenin ciddi analiz yetisine, ya da çok ciddi bir öngörüye ihtiyaç yok. Çünkü gerçekler ortada. İki artı ikinin basıl dört olduğundan eminsek, karasu evlerinin de ciddi anlamda değerleneceğinden emin olabilirsiniz.
Çok basit bir örnek ile açıklamak istiyorum. Yalova'yı biliyoruz, Türkiye'nin tatil beldelerinden bir tanesi. Şuan Yalova'da ortalama yazlık fiyatları 250-400 bin TL arasında değişiyor. Peki neden? Yalova'da daha önce daire fiyatları ortalama 100 bin 150 bin civarındaydı. Peki neden şu an 400 bin liralara kadar çıktı fiyatlar? Bunun tek sebebi İstanbul'dan Yalova'ya feribot seferlerinin başlamasıdır. İstanbul'a mesafe yakınlaştığı için fiyatlar artmış durumda.
Peki, gelelim Karasu evlerine...
Karasu zaten şuan İstanbul'a 180 km mesafede. Yani araçla normal seyir halinde gittiğiniz zaman 2 saat gibi bir sürede Karasu'ya gitmiş oluyorsunuz. Peki şöyle düşünelim, sürekli bahsediyoruz 2017 yılında İstanbul'da yapılan 3.köprü yolunun Karasu'dan geçmesinden dolayı mesafe 85 kilometreye iniyor. Yani bu ne demek? İstanbul-Karasu arası 1 saat olacak demek. Peki sizce 2017 yılının sonunda, bağlantı yolları tamamlandıktan sonra, İstanbul ile olan bir saat gibi kısa bir mesafeye düştükten sonra karasu evlerinin fiyatları ne olacak?
Devam edelim dilerseniz, sadece bununla da değil, aynı zamanda Karasu'da Liman olduğunu da biliyoruz artık. Yine İstanbul'dan direk olarak Karasu'ya feribot seferleri yapılacak. Peki şimdi sizlere sormak isterim, hem 3.köprü bağlantı yolu bitti, karayolu ile 1 saate indi karasu. Hem de feribot seferleri başladı. Karasu evlerinin fiyatı sizce ne kadar olur? Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bunları tahmin etmek çok zor değil. Bu sebepten dolayı, Karasu'da yazlığı olanlar çok karda olacaklar. Hala yatırım yapmayı düşünenler ve ne yapacağını düşünenlere ise bizden bir tavsiye, çok fazla vakit kaybetmeden karasu evlerini görmenizi tavsiye ederiz.