Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Sakarya Karasu'ya  daha önce geldiniz mi ?

Sakarya Türkiye'nin en kalabalık illerinden 22. sırada gelmektedir. Şuan ortalama 1 milyon nüfusa sahiptir. Yani Marmara bölgesinin en kalabalık illerinden bir tanesidir. Yeşilliği ve doğası ile, aynı zaman da özellikle Karasu ilçesinin karadeniz kıyısı olması doyalısıyla tatilcilerin ve yatırımcıların gözde mekanlarından biri haline gelmiştir.
Sakarya Karasu son zamanlarda adını çok duyduğumuz ilçelerden bir tanesidir. Bunun sebeplerinin en başında elbette tatilciler gelmektedir. Artık hemen hemen hepimizin bildiği üzere Karasu'da 28 km boyunca kum plajı, yani sahili mevcuttur. Aynı zamanda gerçek manada temiz bir denize sahiptir.
İçerisinde şuan mevcut Karasu Meslek Yüksek okuluda mevcuttur. Aynı zamanda şuan bulunan Meslek Yüksek Okulunun hemen yanına ek bina inşa edilmektedir. Bu ek bina bittikten sonra 2 yıllık olan Karasu Meslek Yüksek okulu 4 yıllık bir üniversiteye dönüşecektir. 
Elbette sadece bunlarla da sınırlı kalınmıyor. Son zamanda sadece tatilcilerin değil yatırımcıların da çok dikkatini çekmeye başladı karasu. 2013 yılında açıklanan Karasu Liman Projesi ile, sonrasında yine 2013 yılında açıklanan İstanbul'da yapımı devam eden 3.köprü bağlantı yollarının Sakarya Karasu'dan geçmesi, yatırımcıların iştahlarını kabartmaya yetti. Karasu'da yapılan yatırımlar hızla devam ederken, sürekli yeni projeler duymaya devam ediyoruz. 
Elbette Sakarya Karasu turizm bölgesi ve içerisinde bir çok tatilcileri barındırıyor. Kışın nüfusu 55 bin olan Karasu'nun, yazın 600 binlere kadar yükseldiğini görebilirsiniz. Aynı zamanda doğa güzelliklerine de ev sahipliği yapıyor. İçerisinde bulundurduğu, Mağden deresi, Longoz gibi doğa harikaları da gelen yerli turistleri etkilemeyi başarıyor.
Şuan ortalama İstanbul-Karasu arası 2 saat gibi bir mesafe sürmektedir. İstanbul'dan Sakarya'ya geldikten sonra, 48 km sonra Karasu'ya varabiliyorsunuz. Fakat İstanbul'da yapımı tamamlanmak üzere olan Yavuz Sultan Selim(3.köprü) köprüsünden sonra, Şile yolu üzerinden karadeniz sahil otobanına bağlanıp Sakarya Karasu'ya 50 dakika gibi bir kısa zamanda gelebileceksiniz. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu tarz gelişmeler de sadece tatilcileri değil yatırımcıları da Sakarya Karasu'ya çekmeye yetiyor.
Aynı zamanda sadece yerli yatırımcı değil, yabancı yatırımcılar tarafından da çok ilgi görmeye başladı.
Sakarya Karasu'da belediyecilik hizmetleri de son zamanlarda çok artış gösterdi. Yeni yapılan yollar, aynı zamanda yine yeni yapılan, sahilde bulunan Sakarya Park'ta Karasu'nun güzelliğine güzellik kattı diyebiliriz.