Ekşioğlu İnşaat Karasu Resmi Web Sitesi

Sakarya Karasu Limanına Marina mı Geliyor?

Sakarya Karasu'ya yapılan yatırımları bütün yayın organlarında sıkça duyar olduk. Özellikle en başta gelenlerden bir tanesi İstanbul'da yapımı tamamlanan 3.köprünün Karadeniz Sahil yolu bağlantısından sonra İstanbul İle olan mesafesinin 1 saate düşmesi zaten başlı başlına çok büyük bir faktör diyebiliriz. Aynı zamanda Karasu'ya Liman çalışmasının da yapıldığını biliyoruz. Karasu Limanı tamamlandıktan sonra İstanbul'dan feribote binerek Karasu'ya ulaşabileceksiniz. Hepsinin yanı sıra son zamanlarda kulsilerde konuşulan diğer bir konu ise "Karasu Limanına marina mı geliyor?" sorusu oldu.
Karasu Limanının yanına yapılması planlanan Karasu Marina projesinde henüz tam olarak kesinleşen bir şey olmamakla birlikte, projenin ciddi şekilde yürütüldüğüne dair ciddi kulisler dolaşıyor. Karasu'da şuan yapımı devam eden yatırımlar tamamlandıktan sonra, bir de sonrasında buna Karasu Marina eklenecek olursa, Sakarya Karasu, Türkiye'nin en başta gelen tatil cenneti diye tabir edilen  Bodrum'u geçecek gibi duruyor.
Karasu'da Yenimahalle bölgesini gezen ALRAWI şirket yetkilileri, eğer proje hayata geçer ise, Marina projesinin ciddi anlamda Karasu'ya çok faydalı olacağını belirttiler. Aynı zamanda şirket yetkilileri, Karasu belediye Başkanı Sn. Mehmet İspiroğlu ile de özel görüşmelerini sürdürdüklerini söylediler.